2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Dla społeczności osób związanych z tematem autyzmu to bardzo ważny dzień w roku. Przez najbliższych kilka dni słowo autyzm będzie odmieniane przez wszystkie przypadki i w każdym kontekście. Odbędzie się wiele happeningów, wiele świateł zapłonie na niebiesko – taki jest cel tego dnia – uświadamiać, pokazywać, zwracać uwagę. To bardzo ważne, by wiedza na temat autyzmu dotarła do jak największej ilości osób, by świat zaakceptował neuroróżnorodność . Nie zapominajmy jednak, że osoby z autyzmem żyją wśród nas każdego dnia . Bez blasku fleszy i świateł jupiterów współdzielimy ten świat i współtworzymy społeczeństwo.
Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział Terenowy w Bielsku-Białej obchodzi w tym roku 20 lecie działalności i z tej okazji postanowiliśmy uczcić Światowy Dzień Świadomości Autyzmu bez celebracji i krzykliwych haseł – będziemy robić swoje tak, jak dzień po dniu i miesiąc po miesiącu robimy od 20 lat . Chcemy w ten sposób podkreślić , że ważne jest głośne mówienie o neuroróżnorodności ale równie ważne jest codzienne wspieranie osób z autyzmem, ich rodzin oraz organizacji i instytucji działających na ich rzecz.
W tym miejscu pragniemy bardzo serdecznie podziękować za te minione 20 lat wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że KTA OTBB powstało i działa nadal. Wszystkim byłym i aktualnym członkom , sympatykom, przyjaciołom . Bardzo serdecznie pozdrawiamy również byłych i aktualnych podopiecznych .
Zarząd KTA OT BB
Grażyna Szlachta
Barbara Górna-Bryzek
Joanna Gil
Rozetta Michnik
Aleksandra Giemza-Kępka